سیمان پرتلند

سیمان پرتلند یکی از اجزای اصلی ساخت ملات بتونی وآهکی است.که  با مخلوط شن و ماسه درشت ، بتن تولید می شود وهنگامی که با شن و ماسه وسنگ آهک مخلوط می شود ، ملات تولید می شود سیمان پرتلند نباید با بتن اشتباه گرفته شود هنگامی که سیمان پرتلند با آب مخلوط می شود ، به عنوان چسب اتصال به ماسه ، سنگ ماسه یا سنگ خرد شده برای ساختن بتن به شمار می آید.

مخلوط بتونی سفارشی برای هر دو صفحه بتونی یا برای تعمیراتی که بتن ضخیم داشته باشد نیزمورد استفاده قرار می گیرد ومی توان از آن برای سنگدانه ها  که مخلوط می کنند تا ملات و گچ های پایه را تولید کنند نیز استفاده کنند.

برای مخلوط کردن بتن: اول قسمت سیمان پرتلند ودوم قسمت ماسه درشت ودر نهایت قسمت کل را مخلوط می کنند.برای ضخامت های کمتر از 2 اینچ و تاج ها ازسیمان پرتلند که با 3 - 4 قسمت شن و ماسه بتونی تهیه شده استفاده می شود.

کاربرد سیمان پرتلند

از این نوع سیمان دربسیاری از مکان ها استفاده می شود وکاربردآن بسیار است از این رو مشتریان ان در بازار به رقابت تنگاتنگی رسیده اند وهر روزه به تعداد ان ها اضافه می شود.

سیمان پرتلند ماده اصلی بتن است. بتن هنگامی ایجاد می شود که سیمان پرتلند، خمیری را با آب ایجاد می کند که برای سخت شدن به ماسه و سنگ می چسباند.

سیمان از طریق یک ترکیب شیمیایی کاملاً کنترل شده از کلسیم ، سیلیکون ، آلومینیوم ، آهن و سایر مواد تشکیل دهنده تولید می شود.

مواد متداول مورد استفاده در ساخت سیمان شامل سنگ آهک ، صدف و گچ ، خاک رس ، تخته سنگ ، سرباره کوره انفجار ، شن و ماسه سیلیس و سنگ آهن است. این مواد هنگامی که در دمای بالا گرم می شوند ماده ای مانند سنگ تشکیل می دهند، که آن ها را به پودر ریز خرد شده تبدیل می کنند و سیمان تشکیل می شود.

سیمان تهران پرتلند مرغوب ترین نوع سیمان می باشد.