فروش آجر بهمنی


آجر بهمنی از جمله مصالح ساختمانی می باشد که چند منظوره می می توان از آن استفاده کرد جهت نمای ساختمان و هم جهت دیوارچینی استفاده می شوند.
آجر بهمنی
معمولا آجر بهمنی در سه رنگ قرمز، گلبهی و زرد تولید می شوند که بیشترین کاربرد آن مربوط به رنگ زرد است که از رس تهیه می شود. این آجرها در دو نوع سه طرف و چهار طرف نما تولید می شوند .
برای داشتن بهترین انتخاب آجر با پخش مصالح ساختمانی هانی که به عنوان نماینده اصلی کارخانجات آجر از جمله اصفهان هستند در ارتباط باشید
فروش آجر بهمنی زرد رنگ با کیفیتی مرغوب در پخش مصالح ساختمانی هانی به صورت عمده بفروش می رسد.

ساده­ترین تعریفی که می­توانیم از آجر بگوییم این است که آجر سنگ مصنوعی است که از پختن خاک رس با استخوان­بندی اصلی سنگ بدست می­آید و ابعاد و تعداد آن مطابق احتیاج ما، قابل تغییر می­باشد. مصرف آجر در ایران سابقه باستانی دارد و از زمان ساسانیان بناهایی بجا مانده است که در آنها استفاده شده. مانند طاق کسری در تیسفون شهر باستانی اقامتگاه زمستانی شاهان اشکانی (عراق امروز).

استفاده از آجر در تمام دوران طول تاریخ همراه ما بوده و تا سال­های 1340نیز ادامه داشته و بناهای بسیار زیبایی در تهران  با آجر ساخته شده که نمونه­ های آن در خیابان فردوسی تهران هنوز موجود می­باشد و اکنون به دلیل تراکم جمعیت و ساختن بناهای چندین طبقه استفاده از آجر در اسکلت اصلی ساختمان مقدور نیست و اسکلت آن را با فولاد یا بتن می­سازند از آجر بعنوان نماسازی استفاده می­کنند و یا در قسمتی از سالن  و سایر فضاها، آجر را به طور نمایان بکار می­برند.

انواع آجرها از نظر کیفیت :
آجر با کیفیت مناسب برای مصارف داخلی (توکار) : این آجر برای مصارف معمولی در داخل ساختمان بکار می رود.
  آجر با کیفیت معمولی: این نوع آجرها دارای دوامی کمتر از آجرهای با کیفیت ویژه ولیکن معمولاً در نماهای خارجی ساختمان دوام کافی را خواهد داشت.
 آجر با کیفیت ویژه : این نوع آجر در شرایط سخت و ویژه کاربرد دارد نظیر مناطقی که از آب اشباع شده یا یخ زدگی ممکن است رخ دهد نظیر : دیوارهای حائل، کانال های فاضلاب، فرش پیاده روها و غیره.
 درجه حرارت لازم برای پخت آجر بستگی به نوع خاک و تعداد عناصر معدنی موجود در خاک دارد. درجه حرارت مناسب بین 900 تا 1200 درجه می باشد.
 انواع آجرها از نظر شکل :
آجر توپر که در آن حجم سوراخ ها از 25 درصد حجم آجر (یا در حالت آجرهای پرسی، حجم فرورفتگی از 20 درصد آجر) تجاوز نمی کند. در این نوع آجر سوراخ ها کاملاً یا تقریباً از میان آجر عبور می کنند.
آجر سوراخ دار : که در آن حجم سوراخ هائیکه از میان آجر می گذرد از 25% حجم آجر بیشتر باشد.
 آجر توخالی : که در آن حجم سوراخ هائیکه از میان آجر عبور می کنند از 25% حجم آن بیشتر است و هیچگونه محدودیتی در ابعاد سوراخ ها وجود ندارد.
آجر متخلخل : که در آن حجم منافذ (سوراخ های بسته شده در یک انتها) بیش از 20% حجم آجر باشد. نکته مورد توجه این است که آجرهای متخلخل معمولاً با روش های پرسی تولید می شوند و آجرهای سوراخ دار و توخالی با استفاده از روش دکسترودر (برون رونده) ساخته می شوند.
آجر با شکل مخصوص : که دارای شکل هندسی بغیر از مکعب مستطیل معمولی هستند.

راه های ارتباطی با ما :
02144134550 - 09123124540
 
مطالب مزتبط: