خرید دیوار گچی | فروش پنل پیش ساخته | قیمت پنل گچی


 

دیوار گچی

دیوار گچی

دیوارگچی محصولی می باشد که بار زیادی از دوش مهندسین ساختمان و معماران برداشت چرا که معماران و مهندسن سالها در پی دست یافتن به دیواری با تمامی مشخصات عملکردی و با حداکثرکارایی در جهت سبک سازی ساختمان، ضد زلزله و دوام و پایداری بوده اند .

02144134550 - 09123124540

شرکت های تولید کننده دیوار های گچی برای پاسخگویی به این نیاز اقدام به تولید دیوار های گچی با استاندارد (گرلاخ آلمان) به ابعاد 6/66 *50 و با دو ضخامت 7 و 8 سانتیمتری نموده‌اند.

 ویژگی ها و مزایای دیوارگچی :

 1. سبکی

2. نصب سریع و آسان

3. صرفه اقتصادی

4. افزایش سطح مفید

5. سهولت لوله گذاری  و جا سازی کلید و پریز

از مزایای دیوار گچی فو دار بشمار می‌آیند. 

 ابزار و وسایل مورد نیاز اجرای دیوارگچی : 

 تراز ، نخ ریسمان ، ماله ، رنده  ، اره چوب بر ، چکش لاستیکی ، شیار زن  ، شاخک های اتصال ،  نوارهای درزگیر و لرزه گیر و یک همزن مکانیکی جهت آماده سازی ملات یا چسب مخصوص دیوار گچی .

 طرز تهیه ملات یا چسب دیوارگچی : 

5 کیلوگرم پودر ملات دیوار گچی  به 3.5 لیتر آب اضافه می گردد سپس به آرامی با یک همزن مکانیکی به مدت1 تا 2 دقیقه تا بدست آمدن یک ملات یکسان و همگن ، همزده می شود.

زمان مناسب  برای استفاده از این ملات جهت نصب دیوار ها 45 دقیقه می باشد.

مراحل آماده سازی و نصب دیوارگچی : 

 ابتدا محل نصب دیوار را به بطور دقیق اندازه گیری وخط کشی نموده ، سپس  در محل مورد نظر ملات ریخته و کمی پس از سفت شدن و شمشه گیری و هموار شدن سطح آن ،اقدام به کار گذاری بلوک های گچی می گردد.

در این مرحله بهتر است فاق(کام ) آن به طرف بالا باشد . برای این منظورمی بایست زبانه دیوار در ردیف اول به وسیله اره بریده شود و سپس با استفاده از ملات ساخته شده اقدام به نصب گردد .

جهت اتصال دیوار به دیوارهای پیرامون ابتدا از نوار لرزه گیر و عایق بندی استفاده نموده و سپس توسط شاخک های اتصال اقدام به نصب می گردد.

پس از پوشاندن فاق(کام) بلوک های زیرین توسط ملات ، بلوک های ردیف های بعدی چیده شده و به کمک چکش لاستیکی قطعات به یکدیگر محکم می شوند . ملات های بیرون آمده از درزها توسط یک کارتک جمع می شود.

توصیه می شود که آخرین ردیف بلوک ها از ناحیه فوقانی ( محل اتصال به سقف) ، بطور اریب بریده شده تا از یک سو نیروی وارده از سقف به سمت بیرون انتقال یابد و از سوی دیگر نصب به آسانی صورت پذیرد، پس از آن محل خالی مانده با ملات مخصوص پر می گردد .

در صورتیکه ابعاد محل مورد استفاده از ابعاد دیوار گچی کوچک تر بود می توان با یک اره چوب بری قطعه مورد نظر را سایز کرده و در محل خود قرار داد.

مشخصات فنی :

ابعاد 66 /6*50 ( که هر سه قطعه آن یک متر مربع محسوب می کردد) .

  وزن هر متر مربع:           

                               کیلوگرم 65 = cm  8  دیوار      

                               کیلوگرم 55 = cm 7  دیوار      

مشخصات فنی دیوارگچی

 مقاومت فشاری  40  Kg/cm²
 مقاومت خمشی 20  Kg/cm² 
 مقاومت در برابر ضربه  102 Kg/cm² 
 اتنقال حرارت در زمان آتش سوزی  0.027 M2h/kcm²² 
 عایق در برابر صوت  35 db 
 ضریب انتقال حرارت(با رطوبت نسبی 4 تا 5 درصد ) 0.35  K cal/he

بلوک گچی تا ارتفاع 3 متر و با روش ذکر شده قابلیت تحمل هر مقدار فشار باری را داشته و امکان نصب سرویس های بهداشتی و حتی کابینت را دارا می باشد .

همچنین تیغه حاصل از بلوک کچی بطول 6 متر و ارتفاع 5/3 متر نیاز به هیچگونه تقویت کننده ای ندارد .

 تذکرات : 

در صورت نیاز به دریل کاری از دریل بدون ضربه استفاده گردد.

برای تهیه دیوارگچی موردنیاز کافیست با شرکت پرتلند تماس بگیرید تا دراولین فرصت دیوارگچی را دریاقت نمایید.

تلفن : 02144134550 - 09123124540