کاربرد انواع سیمان
 

لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد ...

 

در جهان امروز از سیمان به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی در مصارف گوناگون استفاده می شود و کاربرد و استفاده‌ی زیادی‌ دارد و بسته به نوع سیمان در مکان های گوناگونی مورد استفاده واقع می شود.
سیمان و انواع آن به تنهایی و بدون هیچ ناخالصی کارایی دارند اما استفاده رایج از آن در ساخت بتن و ملات است. در واقع ملات مخلوط سیمان به اضافه ماسه با سنگ دانه ای خرد شده به قطر 5 میلی و بتن مخلوطی از سیمان به همراه ماسه و سنگ های ریز و کوچک می باشد. در واقع کاربرد فراوان استفاده از بتن باعث شده تا تولید و بهره برداری از سیمان به حد بالایی برسد. 
سیمان پرتلند از دسته سیمانی است که خود دارای چند نوع است. از این سیمان در تولید مصالحی مانند آجر، بلوک ، موزائیک و ... که با استفاده از فشار در قالب حالت میگیرند ساخته می شود. 
سیمان پلاستیکی دیگر نوع سیمان است که به دلیل هوای زیادی که ایجاد می کند، مناسب استفاده در بتن نمی باشد. 
سیمان بنائی که در اکثر کشورهای صنعتی به جهت استفاده در کارهای بنائی و ملات استفاده می شود. در بیشتر کارخانه ها به هنگام تولید سیمان بنائی از روش و فرمولی استفاده می کنند که معمولا پنهانی است.
گران ترین انواع سیمان ها می توان سیمان آلومینیوم را نام برد که در مواقع خاص و کارهای ویژه کاربرد دارد. به گونه ای که نزدیک به 80 درصد از مقاومت و استقامت خود را در 24 ساعت اول کسب می کند.
سیمان پوزولانی در این نوع سیمان، مواد پوزولانی همانند خاکستر آتش فشانی و خاکستر بادی در یک میزان مشخص با سیمان پرتلند ترکیب شده اند. این مواد هیچکدام از ویژگی های سیمان را خود به تنهایی ندارد. اما زمانی که با سیمان پرتلند مخلوط می شود با ترکیبات سیمان واکنش داده و یک مخلوطی با خواص سیمانی تولید میشود.